Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Chodzenie boso

Kiedy gołe stopy dotykają ziemi, do organizmu dociera energia, która może zdziałać cuda z naszym zdrowiem.

Patrząc na beztrosko bawiące się dzieci daje się zauważyć ich wielką potrzebę chodzenia na boso. Często zdejmują buty, upierając się, by biegać gołymi stópkami po trawie, ziemi, błocie, piasku... Nawet w domu intuicyjnie ściągają wszelkie skarpetki, kapcie i inne obuwie.

Jakie przynosi to korzyści?

Chodzenie boso to jedna z lepszych terapii leczniczych. Pole magnetyczne ziemi ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Naukowcy podkreślają, że kontakt z ziemią pomaga przyciągać wolne elektrony, które przenikają przez skórę do warstwy kolagenu i pomagają zwalczać wolne rodniki. Jednym słowem odmładzają!

Hipokrates mawiał: „Najlepsze obuwie – to brak obuwia” .

O zaletach chodzenia boso wspomina większość naturopatów. Jest to pradawny i sprawdzony środek leczniczy w przypadku złego krążenia, „zimnych stóp”, zaparcia, bezsenności, różnego rodzaju bólów głowy, rozdrażnienia, nerwic, chorób wieńcowych czy predyspozycji do szybkiego męczenia się.

Masowanie stóp.

Wystarczy 10-20 minutowy spacer na bosaka by nastąpiła wymiana ładunków. Im częściej i dłużej będziemy chodzić na boso tym więcej energii życiowej otrzymamy. Najszybciej wymiana ładunków następuje na mokrym, wilgotnym podłożu.

Na stopach mamy 72 tysiące zakończeń nerwowych. Chodzenie boso to masaż stóp stymulujący pracę organów wewnętrznych. Podczas chodzenia po nierównych powierzchniach silny nacisk na receptory pobudza procesy naprawcze w całym ciele. Poprawia ukrwienie, dzięki czemu do stóp dociera więcej tlenu i składników odżywczych. To dlatego, pomimo zmęczenia długą wędrówką, w nogi wstępuje „ nowe życie ”.

Większość codziennego czasu spędzamy w pracy i nasze nogi narażone są na wielogodzinną eksploatację. Wówczas warto zapewnić im odpowiednie obuwie. Pamiętaj, iż obuwie medyczne odciąża stawy i kręgosłup. Umieszczony w nich amartyzator w podeszwie, bezpośrednio pod piętą, działa redukując mikrowstrząsy powstałe podczas chodzenia.

Oczywiście w domu, mieszkaniu czy latem w ogrodzie namawiamy na chodzenie boso. Warto sobie czasem na taką dziecięcą beztroskę pozwolić.