Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Blog - co nowego?

Ból stawów nóg – zwiastun wewnętrznych chorób

Od dawna wiadomo, że najlepszą i najprostrzą formą ruch jest chód. Tak, chód. Nie bieganie, nie siłownia, ale chód. Może jeszcze tego nie wiesz, ale do tej formy aktywniści zostaliśmy stworzeni. Co zrobić i co to oznacza, kiedy ból stawów utrudnia codzienne funkcjonowanie? Kiedy bolą stawy, może to być Infekcja bakteryjna, która objawia się silnym bólem, obrzękiem i zaczerwienieniem...

remove_red_eye 188 odsłony

Obuwie medyczne a nasz kręgosłup

Spędzając większą cześć dyżuru w pozycji stojącej bardzo obciążamy nasz układ kostny i mięśniowy. Źle dobrane obuwie medyczne może prowadzić do zniekształceń stóp takich jak – odciski, haluksy, palec młotkowaty, zespół cieśni kanału stępu czy płaskostopie, a te do problemów z kolanami, biodrami i w końcu z całym kręgosłupem. Odpowiednio dobrane buty są szalenie istotne w przypadku...

remove_red_eye 1533 odsłony

Jak dbać o skórzane obuwie medyczne?

Co buty mówią o człowieku? Podobno bardzo dużo. Lepiej więc zadbać o to, aby Wasze zadbane, wypielęgnowane buty mówiły o Was dobrze. W branży medycznej, która wiąże się z wielogodzinną pracą jest to szczególnie istotne,aby w odpowiedni sposób dbać o obuwie medyczne tak, by służyło dłużej niż jeden sezon.Skórzane buty wymagają dużo dbałości i troski.

remove_red_eye 616 odsłony

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia medycznego?

Internetowe, zakupy obuwia różnią się od tradycyjnej formy. Musimy zmienić swój sposób myślenia, szukania, wybierania i oceniania obuwia. Wbrew pozorom zakup idealnych butów medycznych przez internet nie jest rzeczą trudną, należy kierować się jedynie pewnymi zasadami. Podstawę przy wyborze odpowiedniego obuwia stanowi dokładne wymierzenie stopy.

remove_red_eye 606 odsłony

Jak ukoić zmęczone stopy?

Ból i uczucie zmęczenia nóg ma różne przyczyny. Czasem winne są urazy, czasem – źle dopasowane obuwie. Niekiedy przyczyną są kłopoty z nerkami, z powodu których na nogach (i nie tylko) tworzą się obrzęki, czasem zaś - bolesne żylaki. Najczęściej jednak problemy z nogami pojawiają się sporadycznie, głównie latem, kiedy pod wpływem wysokich temperatur żyły się rozszerzają.

remove_red_eye 317 odsłony

Jak dbać o stopy latem?

Może wyda Ci się to wszystko trudne i pracochłonne, ale tak naprawdę wystarczą dobre chęci i zaopatrzenie się w niezbędne produkty do pielęgnacji. Zapewniam Cię jak zobaczysz pierwsze efekty zadbanych swoich stóp, to z wielką przyjemnością będziesz powtarzać  cały ten rytuał dbania o nie. Warto również na letnie spacery, wyjazdy kupić odpowiednie buty.

remove_red_eye 355 odsłony

Kolorowa odzież i obuwie medyczne

Co sprawia, że odzież i obuwie medyczna jest tak wygodne? Istnieją zawody, w których wygoda i wygląd stanowią priorytet. W nich ubiór musi być przede wszystkim funkcjonalny – niewątpliwie taką profesją jest zawód lekarza czy pielęgniarki. Przedstawiciele opieki medycznej niejednokrotnie zmuszeni są do pracy w biegu. Jak więc ułatwić sobie pracę?

remove_red_eye 445 odsłony

Parę słów o drewniakach

Noszenie chodaków to nie tylko ulga dla stóp, ale i dla całego ciała. Poprzez wymuszenie prawidłowej postawy, skutecznie zapobiegają dotkliwym bólom kręgosłupa, żylakom, poprawiają krążenie krwi, co pozwala przez wiele godzin nie odczuwać zmęczenia stóp i działają stymulująco na pracę mięśni. zalecane są wszystkim osobom z wadami postawy, a także kobietom w ciąży.

remove_red_eye 957 odsłony

Haluksy – jak leczyć?

Leczenie haluksów powinno się rozpocząć już po rozpoznaniu pierwszych objawów, co pozwoli zminimalizować tempo nasilania się deformacji stopy. Zmianom zwyrodnieniowym często towarzyszy ból, dlatego lekarz może zalecić stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jeśli jednak ból nie ustępuje, jedynym wyjściem jest leczenie operacyjne.

remove_red_eye 904 odsłony

Skąd się biorą haluksy?

Nasze stopy, podobnie jak dłonie, stanowią swoistą wizytówkę naszego zdrowia. Zwłaszcza latem, gdy eksponujemy je w sandałach lub klapkach. Niestety często staramy się je ukryć z powodu zaniedbań i widocznych zmian zwyrodnieniowych. Najczęściej spotykanym schorzeniem dotykającym stopy są haluksy.  Oprócz wątpliwych walorów estetycznych, haluksy bywają także bolesne...

remove_red_eye 508 odsłony