Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia medycznego?

Internetowe, zakupy obuwia różnią się od tradycyjnej formy. Musimy zmienić swój sposób myślenia, szukania, wybierania i oceniania obuwia. Wbrew pozorom zakup idealnych butów medycznych przez internet nie jest rzeczą trudną, należy kierować się jedynie pewnymi zasadami.

Podstawę przy wyborze odpowiedniego obuwia stanowi dokładne wymierzenie stopy.

Kupujący nie może zaufać jedynie oznaczeniom rozmiaru przypisanym przez producenta, ponieważ jest on inny dla każdej firmy.

Wybranie odpowiedniego rozmiaru to klucz do udanych zakupów.

W Europie obowiązują trzy typy oznaczania rozmiaru obuwia:

  • numeracja metryczna – najprostsza z numeracji, nie wymaga stosowania żadnych przeliczników: 1cm = 1 numer.W Polsce stosunkowo rzadko spotykana.

  • numeracja sztychowa francuska – najpopularniejszy system oznaczeń w Europie. Są to znane nam dobrze wymiary 36-40 w przypadku kobiet.

  • numeracja calowa angielska – opiera się na długości wyrażonej w calach (1/3 cala = 1 numer). I tak: 3.5 to francuskie 36, 4 do 37, 5 to 38, 5,5 to 39, 6,5 to 40, a angielskie 7 to 41. Porównując numerację angielską, należy przede wszystkim prosić o podanie długości wkładki w centymetrach.

Tabela rozmiarów

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy tabelę rozmiarów obuwia medycznego dla każdego naszego modelu. Dzięki niej bez trudu odnajdziesz odpowiedni dla siebie rozmiar.

But powinien być dłuższy od stopy i uwzględniać dodatek funkcjonalny. Wybieraj obuwie o odpowiedniej długości i szerokości. Dla kobiet "luz w bucie" powinien wynosić minimum 0,5 cm, zaś dla męskich 1cm.

Jak dobrze zmierzyć długość naszych stóp ?

Stajemy wyprostowani w niedużym rozkroku na dwóch dużych kartkach papieru.

Ciężar ciała rozkładamy równomiernie na obie stopy w skarpetach.

Prosimy kogoś o obrysowanie naszych stóp. Ołówek czy długopis powinien być prowadzony prostopadle do powierzchni na której stoimy.

Mierzymy odległość pomiędzy dwoma najbardziej oddalonymi punktami.

Mierzymy długość obu stóp, ponieważ wymiary stopy lewej i prawej różnią się od siebie.

Do dłuższego wymiaru dodajemy, dla damskich 5 mm, zaś dla męskich 10mm, i dopiero wtedy kupujemy obuwie, które będzie odpowiednie dla naszych stóp

PAMIĘTAJ!

Pamiętać również należy, że stopy w ciągu dnia się zmieniają. Najmniejsze i najszczuplejsze stopy mamy rano, kiedy jesteśmy wypoczęci, a w ciągu dnia w miarę upływu czasu stopy nieznacznie puchną i zwiększają swoją objętość.

Drogi Kliencie zawsze chętnie pomożemy dobrać Tobie odpowiedni rozmiar obuwia medycznego. Jeżeli nie jesteś pewien wybranego rozmiaru i potrzebujesz porady, wystarczy w wiadomościach podać nam rozmiar jaki planujesz kupić oraz długość stóp w centymetrach, mierzonych podanym przez nas sposobem. Wówczas sprawdzimy, czy wybrałeś odpowiedni rozmiar do danego modelu. Gdyż każdy model różni się kształtem, wypełnieniem i długością wkładki.