Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Jak profilowane są buty medyczne?

Buty medyczne, aby spełniały wszystkie postawione przed nimi wymagania, z całą pewnością muszą być prawidłowo wyprofilowane. Dzięki temu będą one bezpieczne i wygodne i zapewnią komfort nawet podczas całego dnia na nogach. Jest to szczególnie ważne nie tylko w przypadku osób, które pracują na przykład w szpitalu, ale i w przypadku wszystkich tych, którzy posiadają problemy z kręgosłupem, czy stawami i chcą je odciążyć, aby poprawić jakość swojego życia. Z odpowiednim obuwiem na pewno jest to możliwe.

Spis treści:

  1. Dla kogo idealnym wyborem będą profilowane buty medyczne?
  2. Dlaczego te buty są tak polecane?
  3. Stabilizacja na pierwszym miejscu
  4. Anatomicznie wyprofilowany kształt ortopedyczny

Dla kogo idealnym wyborem będą profilowane buty medyczne?

Takie obuwie najczęściej noszone jest przez pracowników służby zdrowia, którzy przez większość dnia pozostają na nogach. Warto też pamiętać o tym, że podłogi w takich miejscach często są stosunkowo śliskie, co także nie ułatwia szybkiego przemieszczania się. Dlatego też buty muszą być odpowiednio wyprofilowane i posiadać antypoślizgową podeszwę. Oprócz tego będą one dobrym wyborem dla farmaceutów, laborantów, sprzedawców, czy finalnie dla wszystkich tych, którzy mają na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Dlaczego te buty są tak polecane?

Ich sekretem jest odpowiednie wyprofilowanie, które wpływa nie tylko na samą wygodę, ale i na zdrowe i korzystne ułożenie sylwetki. Obuwie to jest bowiem profilowane w całkiem inny sposób, niż klasyczne buty. Warto zwrócić uwagę na to, iż posiadają one specjalne wkładki poprawiające komfort chodzenia i odciążające stopę. Większość tych modeli zostało wykonanych ze specjalnej mieszanki korkowo-gumowej, a potem przykryte naturalną skórą. Dzięki temu te buty są wytrzymałe, stabilne, a jednocześnie prezentują się naprawdę dobrze.

Jaki model obuwia medycznego wybrać? Sprawdź naszą ofertę!

Stabilizacja na pierwszym miejscu

Bardzo ważne jest również to, aby stopa nie przesuwała się podczas chodzenia. To dlatego wszystkie te buty medyczne posiadają wałek podpalcowy, który zapobiega przemieszczaniu się wkładki, a co za tym idzie, również stopy. Dzięki temu stopa przez cały dzień jest ułożona stabilnie, co odciąża stawy i skutecznie zapobiega jakimkolwiek urazom.

Anatomicznie wyprofilowany kształt ortopedyczny

Wnętrze buta jest wyprofilowane dokładnie tak, aby zapewnić stopie naturalne ułożenie i odciążyć ją. Oprócz tego wyprofilowane są także podeszwy, które nie tylko posiadają odpowiedni kształt ułatwiający utrzymanie równowagi, oraz zdrowej postawy, ale i zapobiega poślizgnięciom.