Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kolorowa odzież i obuwie medyczne

Co sprawia, że odzież i obuwie medyczna jest tak wygodne? Istnieją zawody, w których wygoda i wygląd stanowią priorytet. W nich ubiór musi być przede wszystkim funkcjonalny – niewątpliwie taką profesją jest zawód lekarza czy pielęgniarki. Przedstawiciele opieki medycznej niejednokrotnie zmuszeni są do pracy w biegu – długie kolejki pacjentów nie ułatwiają zadania, gdyż do każdego trzeba podejść indywidualnie, okazać zainteresowanie i udzielić potrzebnej pomocy. Jak więc ułatwić sobie pracę? Wybierając wygodną odzież oraz buty!  Strój medyczny jest jednym z tych elementów, które – dzięki swojej funkcjonalności – pozwalają maksymalnie skupić się na pracy.

Funkcjonalność stroju medycznego

Obuwie medyczne i odzież stanowią nie tylko element schludnej garderoby. Uniform dzięki przemyślanemu projektowi staje się funkcjonalnym wsparciem w codziennej , nieraz bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy. Pojemne, liczne kieszenie w uniformie to najważniejszy jego atut. Dzięki nim można zawsze sięgnąć po potrzebne przedmioty – długopis, receptę czy pieczątkę. Mając to zawsze pod ręką, znacznie usprawnia pracę i obsługę pacjentów.

Zaś obuwie medyczne cechuje odporność, ochrona i komfort. Konstrukcja butów jest przemyślana pod każdym względem. Umieszczenie amortyzatora w podeszwie, bezpośrednio pod piętą, działa redukując mikrowstrząsy powstałe podczas chodzenia. Nie przenosi ich na kręgosłup, co zapobiega bólom pleców i kolan.

Należy  zwrócić uwagę na kształt i wagę obuwia medycznego. Najwygodniejszym rozwiązaniem są buty o szerokich przodach. Palce nie są wówczas skrępowane, ani uciśnięte. Można nimi swobodnie poruszać, co daje lepszy przepływ krwi i wpływa korzystnie na działania pompy mięśniowej. Lekkość obuwia nie powoduje dodatkowego obciążenia stopy i zbędnego zmęczenia.

Ważne, aby obuwia było wykonane wyłącznie ze  skóry naturalnej. Jej wysoka jakość jest gwarancją przepuszczania powietrza i ciepła, dzięki czemu stopy oddychają. Ta cyrkulacja działa też w drugą stronę. Skóra przepuszcza wilgoć, więc stopy pozostają suche.

Specjalne gumowe wkłady zabezpieczają przed śliskimi powierzchniami, co jest szczególnie istotne w placówkach medycznych. Materiał do wyrobu podeszwy ma właściwości antygrzybiczne i antystatyczne. Pozwala to uniknąć namnażaniu i przenoszeniu się bakterii czy grzybów.

Duży wybór kolorów

Kto powiedział, że strój medyczny musi być nudny? Obecnie odzież i obuwie medyczne zwalcza ten stereotyp, gdyż dostępne są w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Można więc dobrać dla siebie idealny strój, odpowiadający na indywidualne preferencje i podkreślający walory urody. Odpowiednio dopasowany strój wpływa na samopoczucie każdego z nas, niezależnie od zawodu, jaki wykonujemy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedstawiciele służby zdrowia prezentowali się ładnie – dzięki dostępnej kolorystyce można komponować własne stylizacje.