Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Komu polecane jest obuwie medyczne?

Komu polecane jest obuwie medyczne? Zalety płynące z użytkowania butów medycznych.

Obuwie medyczne to doskonałe buty dla osób pracujących na stojąco lub spędzających długie godziny w ciągłym biegu. Powstały z myślą o lekarzach, pielęgniarkach oraz innych osobach zatrudnionych w służbie zdrowia. Skutecznie odciążają kręgosłup, stawy, kolana i nogi, dzięki czemu pozwalają na efektywniejszą i bardziej komfortową pracę.

Czym charakteryzują się buty medyczne?

Wysokiej jakości buty medyczne wykonywane są ze skóry licowej. Zamszowe wkładki oraz materiał wokół stopy gwarantują wygodę oraz zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Wyposażone są w wyprofilowaną podeszwę z piankową warstwą, która redukuje mikrowstrząsy, dzięki czemu chroni stawy, kończyny dolne i kręgosłup.

Obuwie medyczne posiada specjalne zagłębienie pod piętą, które zwiększa stabilność i dba o prawidłowe ułożenie stopy.Posiada również wsparcie łuku poprzecznego oraz podparcie łuku podłużnego stopy, dlatego też zapewnia naturalną postawę ciała i wspiera równowagę podczas chodzenia. W zależności od wybranego modelu obuwie może posiadać wkładki ochraniające palce lub piankowe warstwy z żelem do masażu stóp. Dobrego gatunku buty medyczne wyróżniają się również antypoślizgową podeszwą, która chroni użytkowników przed poślizgnięciem się i zapewnia stabilność oraz bezpieczeństwo.

Aktualnie dostępne buty medyczne charakteryzują się modnymi wzorami i nowoczesnymi fasonami. Wyglądem nie przypominają starodawnych drewniaków, świetnie dopasowują się do stopy i są zgrabne. Zakupić je można w wybranych kolorach oraz formie – klapki, półbuty, zakryte buty.

Dla kogo polecane jest obuwie medyczne?

Obuwie medyczne przede wszystkim powinny być wybierane przez lekarzy, pielęgniarki i inne osoby pracujące w służbie zdrowia. Ponadto polecane są osobom, których praca wymaga ciągłego poruszania się lub utrzymania przez długi czas pozycji stojącej. Sprawdzają się u osób skarżących się na bóle stawowe w obrębie kończyn dolnych i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Skutecznie odciążają i minimalizują możliwość wystąpienia negatywnych zmian w układzie ruchowym u osób z nadwagą i otyłością.

Obuwie medyczne to dobre rozwiązanie dla osób starszych, które chcą zwiększyć swój codzienny komfort. Buty są proste do zakładania, czyszczenia i noszenia. Ponadto mają antypoślizgowe podeszwy i chronią użytkowników przed poślizgnięciem się.

Buty medyczne coraz częściej wybierane są przez osoby, które świadomie dbają o swoje zdrowie. Pozwalają zagwarantować prawidłowe ułożenie i wentylację stopy, a także dbają o utrzymanie kończyn dolnych w bardzo dobrej kondycji.
Reasumując buty medyczne to najlepsze obuwie dla:

  • lekarzy, pielęgniarek i wszystkich osób zatrudnionych w służbie zdrowia

  • farmaceutów, kosmetologów i pracowników laboratoriów

  • kosmetyczek i fryzjerek

  • kucharzy oraz pomocy kuchennej

  • osób starszych

  • osób cierpiących na bóle stawowe

  • wszystkich osób chcących zwiększyć swój codziennych komfort i świadomie dbających o swoje zdrowie

Zalety płynące z użytkowania butów medycznych

Obuwie medyczne to gwarancja wysokiego komfortu i higieny. Buty zdrowotne wyróżniają się wyprofilowaną wkładką, która idealnie dopasowuje się do indywidualnego kształtu stopy, dzięki temu raz nałożone buty zapamiętują sklepienie stopy i sprawiają wrażenie chodzenia po delikatnym podłożu.

Medyczne okrycie wierzchnie stóp jest proste do czyszczenia i zakładania. Wyposażone jest w cholewkę z perforacją, która umożliwia swobodną wymianę powietrza, minimalizuje pocenie i pozwala oddychać stopie. Gwarantuje sterylność, higienę i dba o zdrowie użytkownika.

Buty medyczne są niezwykle lekkie, trwałe i stabilne. Nie przyczyniają się do obciążania nóg i mogą być użytkowane przez wiele lat. Ponadto chronią przed poślizgnięciem się i wspierają utrzymanie naturalnej pozycji ciała.

Obuwie medyczne nie przyczynia się do powstania otarć i odcisków, dba o zdrowie użytkowników i pozwala na efektywniejszą pracę lub sprawniejsze wykonywanie codziennych obowiązków.