Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Masaż stóp

Masaż stóp 

Po męczącym dniu pracy jedyne czego chcemy to wrócić do domu, położyć się i  celebrować ciszę. Czyż nie? Gdyby jeszcze móc dodać do tego kubek gorącej herbaty, dobrą książkę bądź film… Brzmi idealnie, prawda. A już totalnym luksusem byłoby dołożenie do tego masażu stóp!

Obowiązkowy luksus

Masaż to idealny sposób aby pozbyć się stresu i napięcia codziennego życia, przez wielu postrzegany jako luksus. Masaż poprawia krążenie krwi w napiętych mięśniach i zapewnia rozluźnienie. Najczęściej wykonywanym masażem jest masaż pleców, a w rzeczywistości większość komórek nerwowych znajduje się w naszych stopach. I to masaż stóp może okazać się lekarstwem na ból i idealnym sposobem na odzyskanie równowagi na koniec dnia. Po całym dniu na nogach to właśnie masaż stóp będzie najlepszą nagrodą dla naszego ciała. 

Zrelaksuj się dzięki refleksologii

Masaż stóp jest obszarem rodzaju leczenia zwanego refleksologią. Jest to terapia zaliczana do medycyny alternatywnej. Opiera się na leczeniu dolegliwości poprzez uciskanie odpowiednich punktów ciała zwanych refleksami, które znajdują się na twarzy, rękach i właśnie stopach. Niektóre punkty na stopach sprawiają, że poszczególne nasze narządy działają lepiej. Masaż zastosowany do tych punktów nie tylko odciąży nasze stopy, ale również będzie działał terapeutycznie.

Jak zrobić masaż stóp?

Po całym dniu stania na nogach ból stóp jest naturalny. Komórki nerwowe są najbardziej obfite w stopach i z powodu nacisku na nie stopy stają się obolałe. Również krążenie krwi w stopach wówczas jest niewystarczające, ponieważ obciążenie stopy powoduje ściśnięcie naczyń stóp. Gdy do tego dodamy jeszcze środowisko pozbawione powietrza i ciasne obuwie, nasze stopy będą potrzebować pomocy. Możesz zrobić pierwszy krok dla wygody stopy, a mianowicie zapewnić im obuwie medyczne. Ich specjalnie zaprojektowane wkładki zapewnią komfort i możliwość oddychania stopom przez cały dzień. Drugim krokiem będzie masaż stóp, który można wykonać samodzielnie. Najlepiej tuż przed snem przygotuj kąpiel stóp w ciepłej wodzie z olejkiem. Następnie wykonaj 20 minut masażu aby poczuć jego korzyści, odpowiednio 10 minut dla każdej stopy. Masaż rozpocznij od górnej części stóp  pocierając je lekkim naciskiem. To samo wykonaj również na kostkach oraz palcach stopy. Na koniec uciskaj krawędzie stopy, zaczynając od pięty w górę stopy. 

Jeżeli zastosujesz te proste metody codziennego rytuału masażu stóp w połączeniu z butami medycznymi Twoje stopy to docenią, a ich dolegliwości po całym dniu zdecydowanie się zmniejszą!