Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Nie pozwól, aby twoje buty były zbyt ciasne!

Nie pozwól, aby twoje buty były zbyt ciasne!

Na zatłoczonym, kolorowym rynku produktów zbyt często dokonując zakupu obuwia kierujemy się marką bądź stylem. Zapominając o najważniejszych rzeczach, takich jak wygoda i  wybór odpowiedniego rozmiaru. Wraz ze wzrostem liczby sklepów internetowych problem ten staje się coraz bardziej skomplikowany, ponieważ tutaj kierujemy się przede wszystkim aspektem wizualnym. Na szczęście większość sklepów daje gwarancje wymiany w przypadku, gdy klient popełnił błąd co do wielkości produktu. Jedno jest pewne nie pozwól, ale Twoje obuwie było za ciasne!

Nasze stopy są cudem inżynierii 

To 26 kości, 33 stawów i ponad 100 ścięgien, więzadeł i mięśni. Dają wsparcie naszemu ciału, dlatego warto o nie dbać. Wszyscy znamy uczucie stresu, jakie wynika ze złego wyboru butów. Idealnie dopasowane obuwie powinno być standardem, a nie formą luksusu.

Czy rozmiar buta ma znaczenie? 

Noszenie zbyt ciasnych butów może spowodować uraz paznokci, prowadząc do odkształcenia.  Spocone nogi w za małych butach stanowią wylęgarnię infekcji grzybiczych. Są to jedne z głównych powód, dla których powinno się wybierać buty w odpowiednim rozmiarze. Komfort stóp powinien być priorytetem. Jeżeli pracujesz wiele godzin i Twoje stopy są eksploatowane, zdecyduj się na obuwie medyczne, które pozwoli stopom oddychać. Zapewnią Ci komfort oraz styl. Szeroki asortyment modeli oraz kolorów pozwoli na dokonanie satysfakcjonującego wyboru. 

Jak zmierzyć długość stopy?

Pomimo istnienia systemu numeracji, na przykład rozmiar 39 butów niektórych producentów jest optymalny dla stopy tradycyjnie noszącej buta 38 lub nawet 40. Aby uniknąć takich anomalii, poważne firmy coraz częściej używają długości obuwia, tak zwanego rozmiaru wkładki. Dlatego tak ważne jest aby właściwie zmierzyć długość stopy, szczególnie jeżeli preferujemy zakupy online.  Długością stopy jest odległość między najdalszym punktem pięty części podeszwy, która styka się z podłożem, a końcem najdłuższego palca. Stojąc na kawałku papieru za pomocą cienkiego narzędzia do pisania i linijki można łatwo zmierzyć tę odległość. Upewnij się, że nie wciskasz narzędzia pod podeszwę ani nie trzymasz jej zbyt stromo podczas odrysowywania pięty podeszwy (idealnie pod kątem 45 stopni).

Mając powyższą wiedzę, możesz bezpiecznie zamawiać buty online! Sprawdź naszą ofertę butów medycznych, których wygoda i design idą w parze.