Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Obuwie medyczne czy szpilki?

Co się  dzieje z naszymi stopami, kiedy cały dzień biegamy w  sztywnych butach na obcasach? 

Stopy cierpią i są nieszczęśliwe.

To właśnie buty przyczyniają się do wielu problemów ze stopami. Należy wybierać buty o kształcie zbliżonym do stopy, płaskie, elastyczne. Większość modeli butów na obcasach ma zwężane przody, paluch jest przesuwany do linii środkowej, a pozostałe palce również są ściśnięte. Obcas przesuwa środek ciężkości do przodu, co zaburza równowagę mięśni, skraca je. Często nawet przód buta jest uniesiony co w połączeniu z uniesioną pietą przyczynia się do zaburzenia pracy palców, ogranicza ich ruch, przez co stają się podkurczone. Dodatkowo dochodzi sztywna i gruba podeszwa obuwia. Wpływa to oczywiście na chód, nie dochodzi do płynnego przenoszenie ciężaru ciała z pięt na palce. Palce nie uczestniczą w odbiciu od podłoża, bo są ściśnięte w obuwiu. Nosząc takie obuwie, należy mieć świadomość obciążeń, jakie to ze sobą niesie. Kiedy już musimy nosić takie buty, to warto pamiętać o zmianie obuwia na płaskie i elastyczne, jeżeli już mamy taką możliwość oraz o chodzeniu boso w domu. 

I tu również pojawia się duży ukłon w kierunku obuwia medycznego. Firma drLEON w oparciu o wieloletnie doświadczenie stworzyła obuwie medyczne łączące takie cechy jak odporność, ochrona i komfort. Należy również zwrócić uwagę na kształt i wagę naszych butów. Najwygodniejszym rozwiązaniem są buty o szerokich przodach. Palce nie są wówczas skrępowane, ani uciśnięte. Można nimi swobodnie poruszać, co daje lepszy przepływ krwi. Lekkość obuwia nie powoduje dodatkowego obciążenia stopy i zbędnego zmęczenia.