Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Parę słów o drewniakach

Historia drewniaka

Pierwsze drewniaki powstały ok 1800 r w Holandii , która do dzisiaj pozostaje niewątpliwie ich ojczyzną. Klasyczny drewniak początkowo był stworzony dla najniższej grupy społecznej. Ówczesną główną funkcją drewniaków było zaspokojenie podstawowej potrzeby - ochrony stopy podczas pracy na roli - stąd ich toporność.

Z biegiem czasu zmienił się sposób postrzegania drewniaków, kobiety zaczęły wychodzić w nich na ulice , wzbudziło to zainteresowanie wielu projektantów mody którzy zaczęli projektować obuwie na drewnianej podeszwie . Buty nabierały kształtu i ogłady z topornych trepów stawały się pięknymi salonowymi szpilkami. Nie zapomniano jednak o klasycznej postaci obuwia, udoskonalona stała się elementem podstawowej garderoby pracowników służb medycznych.

Z czego zrobione są drewniaki

Drewniaki należą do dosyć specyficznej kategorii obuwia . Spody wykonane są z drewna głównie olchowego choć zdążają się również z buku i brzozy. Pierwsze są najpopularniejsze ponieważ olcha jest jednocześnie lekka i wytrzymała . Dobre drewniaki muszą mieć anatomiczny kształt . Dobrze wyprofilowany but sprawia, że stopy nie męczą się i można bez bolących nóg przetrwać w pracy wiele godzin. Aby mieć pewność, że drewniaki wykonane są z prawdziwego drewna, trzeba je wypróbować. Jeśli chodzimy w drewniakach przez jakiś czas i nie czujemy spoconych i zmęczonych stóp, mamy pewność, że dane buty są wysokiej jakości. Cholewka , czyli wierzch drewniaka wykonany jest z naturalnych skór bydlęcych. W zależności od rodzaju drewniaka mamy do czynienia z gruba skóra lub z cienką skóra licowa , podszyta podszewka również ze skóry naturalnej.

Zalety drewniaków

Noszenie chodaków to nie tylko ulga dla stóp, ale i dla całego ciała. Poprzez wymuszenie prawidłowej postawy, skutecznie zapobiegają dotkliwym bólom kręgosłupa, żylakom, poprawiają krążenie krwi, co pozwala przez wiele godzin nie odczuwać zmęczenia stóp i działają stymulująco na pracę mięśni. zalecane są wszystkim osobom z wadami postawy, a także kobietom w ciąży.

Drewniaki, potocznie zwane „chodakami”  w obuwiu medycznym cechują się przede wszystkim wygodą, lekkością i zdrowotnym działaniem na nasze stopy. Główną zaletą tego typu obuwia jest ich wyprofilowanie ortopedyczne, dzięki czemu stopy nie odczuwają zmęczenia i nie puchną. 

Drewniaki działają antycellulitowo

Nie każdy również wie, że noszenie chodaków działa antycellulitowo! Przyczyna tego zbawiennego działania jest prosta. Chodaki w swojej budowie posiadają wysoki „nosek”, co powoduje, że osoba nosząca drewniaki stymuluje palcami podtrzymywanie obuwia i w ten sposób pobudzane są mięśnie nóg, a także pośladków.