Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Regularnie dbaj o stopy
Regularnie dbaj o stopy

Pielęgnacja stóp jest tak samo ważna jak rąk i twarzy, należy o nie dbać codziennie. Ma to szczególne znaczenie jeżeli przez długi czas stoisz bądź eksploatujesz stopy chodzeniem podczas godzin spędzonych w pracy. Co więc możesz dla nich zrobić? Regularnie o nie dbaj, a my podpowiadamy jak! Poznaj nasze wskazówki.

Kąpiel stóp

Jedną z najczęstszych przyczyn grzybicy stóp i podobnych wirusowych chorób skóry jest to, że stopy nie są wystarczająco dezynfekowane. Zwłaszcza jeśli stoisz przez długi czas i stopień oddychania stopy w obuwiu nie jest wystarczający. Powoduje to zwiększenie ciepła i wilgoci co sprzyja tworzeniu bakterii. Jeśli umyjesz stopy antyseptycznym mydłem i wodą o umiarkowanym cieple, możesz znacznie ograniczyć gromadzenie się bakterii w stopach. Pamiętaj również aby starannie je po kąpieli osuszyć.

Zachowaj wilgotność stóp

Istnieje duża różnica między myciem stóp, a utrzymywaniem ich w wilgoci. Mycie stóp przez krótki czas utrzymuje stopy w wilgoci. Jeśli jednak użyjesz kremu nawilżającego do skóry stóp, zapobiegniesz wysychaniu skóry stóp. Nawilżanie stóp dotyczy nie tylko skóry, ale także paznokci i pięty.

Pielęgnacja paznokci stóp

Paznokcie są jednym z najbardziej wrażliwych obszarów bakterii. Ta część powinna być dobrze wentylowana. Kiedy bakterie powstające w paznokciach łączą się z ciepłem i wilgocią, mogą powodować poważne problemy. Aby temu zapobiec regularnie koryguj kształt paznokci stóp.

Wybierz wygodne obuwie

Wybór wygodnego obuwia jest niezwykle ważny, szczególnie jeśli masz pracę, która wymaga przetrwania w pozycji stojącej przez długi czas, taką jak szpital, apteka, laboratorium bądź zakład fryzjerski lub kosmetyczny. Nieodpowiednie buty, nie tylko zaszkodzą twoim stopom, ale także spowodują różne problemy zdrowotne. Ucisk żył powoduje, że krążenie krwi w stopach nie jest wystarczająco dobrze wykonywane. Co więcej, to, czy twoje stopy czują się wygodnie, bardziej wpływa na twoje samopoczucie niż Ci się wydaje. Jeśli chcesz doświadczyć codziennego komfortu w swoim miejscu pracy  zdecyduj się na obuwie medyczne, które zapewnią Twoim stopom wygodę. 

 

Korzystając z takich wskazówek, jak codzienna pielęgnacja oraz zainwestowanie w obuwie medyczne dr LEONA regularnie dbasz o swoje stopy.