Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Starzenie zaczyna się od stóp

I to nie ulega żadnej wątpliwości! … Ale jest mało znane. Dlaczego stopy mogą decydować o procesie starzenia? Starzejemy się już od 1 dnia po urodzeniu. Stopy – decydują o starzenia ciała… nie serce, płuca, żołądek ani wątroba – wpływają na proces starości bezpośrednio jak to sobie wyobrażamy. Głównie poprzez reklamy. A właściwie przez przemysł spożywczy, które dostarcza przemysłowi chemicznemu – klientów do leczenia na następne 30 lat.

Nie zastanawiamy się dzięki czemu wymienione organy pracują poprawnie. Między innymi dzięki temu, że możemy stosować zdrowy ruch dzięki sprawnym stopom. W organizmie następuje wiele współzależności. Nic nie istnieje od drugiego. Jedno zależne jest od drugiego. Aby było zdrowe serce – potrzeba zdrowego ruchu, płuca wymagają ruchu i wysiłku by pracować normalnie, wątroba i żołądek by uczestniczyć poprawnie w procesie trawienia – do czego zostały stworzone – „także do posiłków dobrze i lekkostrawnych” wymagają czynności – aktywności fizycznych.

A o wszystkim decydują na końcu nasze stopy, które zechcą Cię dalej nieść albo będą strajkowały stratom ochoty na ruch.

Już widzę tysięcy zdziwionych a nawet zbulwersowanych ludzi dziwiących się:

– Jak to? Moje stopy mają decydować o starzeniu się? Przecież to serce decyduje o starzeniu się.

A to właśnie stopy są w największym stopniu wykładnikami zdrowia ogólnego i witalności człowieka.

Pomyśl o nich!

Kto Cię nosi i dźwiga!?

To nasza podstawa i korzenie, na nich stoimy, opieramy ciężar całego ciała. Dzięki nim wykonujemy większość czynności. Zostały – zepchnięte na dalszy plan przez człowieka „nowoczesnego”, dla którego liczy się powierzchowność, blichtr zewnętrzny, podciągnięcie zmarszczek, wstrzykiwanie żelów pod oczy – policzki – wargi – pośladki. Pomniejszania – powiększania wszystkiego co możliwe. Te nienaturalne czynności mają sprawić pozorność wiecznej młodości i niepodleganiu procesowi wiecznego starzenia.

Młodości zatrzymać się nie da.

Wszyscy starzejemy się już w dniu urodzenia a starzeć się z godnością to jest P I Ę K N E. Utrzymanie sprawności, która jest najważniejsza i godnego wyglądu polega na dbaniu o zdrowie na co dzień, oraz by nasze stopy pozostały sprawne, bo to od nich wszystko się zaczyna albo na nich kończy! Starzenie też zaczyna się od stóp, bo jak one zaczynają odmawiać posłuszeństwa, podkreślam tu MOCNO: z różnych przyczyn, także wiekowych – to cały organizm zaczyna się radykalnie starzeć i niedomagać. Młodość i zdrowie bezdyskusyjnie wymaga ruchu opartego na ruszających się stopach.

Przy każdej sposobności podkreślam wagę obuwia medycznego, które nam towarzyszy przez większą cześć dnia. To dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowaniu profilowanych wkładek wspomagają stopy.