Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Święta bez stresu, czyli jak nie zwariować.

Święta bez stresu, czyli jak nie zwariować.

Święta kojarzą się przede wszystkim z pięknymi dekoracjami, pysznym jedzeniem i rodzinnym zjazdem. Mimo, że większość osób deklaruje, że lubi ten wyjątkowy okres, jednocześnie przyznaje, że jest on bardzo stresujący. Zastanawiasz się jak uniknąć świątecznego stresu? Oto kilka porad: ustal, co w przygotowaniach możesz zmienić oraz zaplanuj odpowiedni podział obowiązków dla wszystkich członków rodziny.

Skąd się bierze przedświąteczny stres?

Odpowiedź jest prosta. Narzucamy sobie zbyt wiele rzeczy do zrobienia, a potem brakuje nam czasu. Daje o sobie znać zmęczenie i złość, którą często wyładowujemy na domownikach. Warto pamiętać: nie zadowolisz wszystkich, więc czas, pomyśleć o sobie. Zastanowić się, z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Wcale nie musimy robić gruntownych porządków. Wystarczy zetrzeć kurze i odkurzyć :) Kilka dni spędzonych w kuchni zastąp przemyślaną listą potraw i gości.

Przed świętami nie daj się zwariować zakupowemu szaleństwu. Tu również przyda się lista niezbędnych zakupów.

Święta są źródłem stresu, ponieważ na przygotowanie się do nich poświęcamy dużo czasu, energii, wydajemy więcej pieniędzy.

DrLeon życzy Ci więc, abyś potrafił znaleźć umiar w przygotowaniach świątecznych. Twój uśmiech i wypoczęta buzia, przyniesie o wiele więcej radości, niż niejedna świąteczna potrawa czy wysprzątany każdy domowy kąt.

Wspaniałych i rodzinnych świąt.