Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Zgrubienie skóry stóp

Zgrubienie skóry stóp

Zgrubienie. Prawdopodobnie spotkałeś się z tym zjawiskiem i odczuwałeś dyskomfort związany z twardnieniem skóry – jeżeli nie, to masz dużo szczęścia! Niestety wiele osób ma z tym problem. Jeżeli jesteś jedną z nich mamy dobrą wiadomością, jest to problem, który można łatwo rozwiązać.

Twardnienie skóry co to jest?

Stwardnienie skóry polega zasadniczo na pogrubieniu warstwy rogowej skóry, co jest wynikiem ciągłego i nadmiernego nacisku i ocierania. Jest to problem estetyczny, często jednak powodujący ból i w przypadku pęknięć prowadzący do infekcji. Zwykle pojawia się na najbardziej odsłoniętych obszarach skóry, więc najczęściej występuje na podeszwie, czyli stopie. Sprawdź jak temu zapobiec.

Co powoduje stwardnienie skóry?

Istnieje wiele przyczyn, w tym źle dobrane, źle zaprojektowane lub złej jakości obuwie. Jeśli buty, sandały, pantofle na stopach nie pasują do kształtu naszych stóp, są zbyt ciasne lub zbyt obszerne, ciężar stóp nie będzie równomiernie rozłożony, co spowoduje większy nacisk na niektóre punkty. Tak więc dobrze zaprojektowane, wygodne obuwie, które pomaga równomiernie rozłożyć ciężar, ma kluczowe znaczenie. Do innych przyczyn należy: zła postawa, nieodpowiednie chodzenie, regularne podrażnienie: tarcie, ucisk, odkształcenie podeszwy, nadwaga bądź nagły przyrost masy ciała.

Co można zrobić?

Regularna pielęgnacja stóp w domu bardzo pomaga w zapobieganiu. Nie musisz myśleć o długich rytuałach, wieczorna relaksująca kąpiel nie tylko rozpieści  twoje stopy, ale także zrelaksuje i zmiękczy skórę podeszwy. A miękką skórę jest znacznie łatwiej usunąć za pomocą pumeksu lub tarki. Czasami warto odwiedzić specjalistę celem konsultacji, jego leczenie może być skuteczniejsze niż opieka domowa. Pamiętaj o prawidłowym chodzie – od pięty do palców, kończąc na odepchnięciu się od podłoża palcami. Dobrze dobrana, wyprofilowana wkładka do buta może również bardzo pomóc. I oczywiście musimy podkreślić znaczenie dobrze dobranego, naprawdę wygodnego obuwia, które znacznie wpływa na kondycję stóp. Obuwie medyczne idealnie dopasowane jest do wymagań stóp i niweluje wiele problemów z nimi związanych. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i zapomnij o problemie stóp!